Někteří muži raději žijí jako samotáři, než aby riskovali vztahové problémy s ženou, jejíž morální vlastnosti se časem propadnou do pomyslné žumpy. Tímto nemáme v úmyslu nikoho pomlouvat, ale jistě budete souhlasit s tím, že morální kredit některých žen je skutečně na pováženou. Jestliže se muž rozhodne žít sám a oželí i případné potomky, bude si muset uvědomit, že si bude muset poradit i se zvládáním typicky ženských záležitostí v domácnosti. Ohledně vaření to tak problematické být nemusí, protože mnoho mužů se naučí vařit přímo mistrovsky, spíše obracíme pozornost na šití.
Nechcete-li kvůli každému utrženému knoflíku nebo díře v textilii kupovat nový model, když vám ten původní maximálně vyhovuje, budou se hodit krejčovské potřeby. Nemusí jít vysloveně o profesionální vybavení, ale alespoň to základní, co každá šikovná švadlena doma má, například sadu nití a jehel, špendlíky, krejčovskou křídu, kvalitní ostré nůžky atp. A kdo si troufne šít na šicím stroji, může se do domácnosti hodit i ten, pro šití závěsů a zkracování záclon, úpravu zakoupeného oblečení a dalších bytových doplňků.
Naučit se šít není obtížné, v dnešní době vám v tomto směru pomohou různé články a video příspěvky na Internetu, takováto instruktáž je mnohdy natolik přesná a má perfektní edukační hodnotu, že dokáže zastoupit i různé kurzy šití, pletení a háčkování. A klidně se může stát, že z muže samotáře, který si vydělává jako prodavač v supermarketu, se stane profesionální krejčí, stejně uznávaný v oboru jako jeho ženské kolegyně. Krejčí se těšili velké vážnosti již ve středověku, sdružovali se do krejčovských cechů a bylo to spolu s pekaři, mlynáři a ševci jedno z nejdůležitějších povolání té doby. A říká se, že „řemeslo má zlaté dno“, což je samozřejmě platné nadčasově i dnes, v době překotného rozvoje různých umělých inteligencí a podobných technologií.